Заява депутатів Європейської Солідарності в Кропивницькій районній раді

Сьогодні під час засідання другої сесії восьмого скликання Кропивницької районної ради заступник голови депутатської фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Юрій Деркаченко виступив із зверненням щодо протидії поширення захворювання на COVID-19.

«В Україні наростає третя хвиля пандемії, до якої влада знову виявилася не готовою. Адже, якщо у Європі зростання захворюваності стримується розгортанням вакцинації, то Україна у цьому питанні далеко відстала.

Кількість хворих на корона вірус зростає, але той факт, що кожен третій хворий на коронавірус в Україні госпіталізується, свідчить про неправдивість ковідної статистики МОЗу. Наприклад, 18.03.2021 зафіксовано 15053 випадки зараження, а госпіталізовано 4376 людей. Тобто 29% від інфікованих потребують стаціонарної допомоги – надзвичайно високий відсоток. При цьому понад 70 відсотків госпіталізованих потрапляють до лікарень у тяжкому стані. Такого немає в жодній країні.

Україна стала 95-ою країною в світі, де почалася вакцинація. Станом на 18.03.21 за даними Центру громадського здоров’я в Україні перше щеплення отримали тільки 81 755 осіб.

Такі низькі темпи вакцинації є смертельно небезпечними для багатьох людей, які можуть захворіти новими, більш агресивними штамами вірусу. За даними Держстату у січні 2021 року смертність перевищила смертність рік тому на 7,5%, що може свідчити про прихований розвиток пандемії, адже за офіційними даними МОЗ смертність від ковід менша.

В більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, темпи розповсюдження хвороби значно впали.

Крім того дуже лякає той факт, що процес обладнання киснем ліжок в лікарнях на сьогоднішній день де-факто зупинився. Також виникають збої з поставками медичного кисню до тих лікарень, де такі ліжка створені.

Відбуваються затримки з боку Національної служби здоров’я України виплат лікарням за лікування пацієнтів з COVID-19. За лютий такі виплати ще не надходили, а через невчасну виплату заробітної плати може мати місце масове звільнення висококваліфікованих медичних працівників.

В той же час Уряд всю відповідальність за поширення пандемії та вкрай низькі темпи вакцинації намагається перекласти на місцеву владу, хоча Європарламент в своїй резолюції закликає Україну негайно подолати корупцію, яка продовжує існувати у сфері охорони здоров’я, особливо в Міністерстві охорони здоров’я та ефективно розслідувати всі факти корупції, зокрема, при закупівлі медичного обладнання і вакцин для ковід-19.

Фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19 лише загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними та соціально вразливими.

Усе це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві. Реакція Уряду на ці проблеми має бути невідкладна».